تبلیغات
معارف اسلامی - آیا صحت دارد که مالک اولیه سرزمین فلسطین، اسرائیلی‌ها بودند و اکنون نیز این زمین‌ها را خریداری کرده‌اند؟

معارف اسلامی


 خیر. به هیچ وجه صحت ندارد، بلکه این شایعات، القائاتی است که جهت توجیه اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیسم بین‌الملل (فراماسون‌های اصلی)، فرافکنی و به زور به خورد اذهان عمومی داده شده است.

برای روشن‌تر شدن موضوع به نکات ذیل توجه شود:

الف – قوم بنی‌اسرائیل حدود سه هزار سال پیش در بخشی از سرزمین فلسطین سکنا گزیدند. اما فلسطین قبل از تاریخ یهود نیز فلسطین بوده است. اگر قدمت ملاک باشد، این سرزمین متعلق به حضرت ابراهیم (ع) است که به تعبیر قرآن، نه یهودی بود و نه نصرانی، بلکه موحد و اول مسلم بود. انبیای دیگری نیز در فلسطین به دنیا آمده و همانجا به انجام رسالت پرداختند و آخرین پیامبر اولی العزمی که برای قوم بنی‌اسرائیل آمده است، حضرت مسیح علیه‌السلام است. پس، به هیچ شکلی حقی برای یهودیان در مالکیت این سرزمین توجیه نمی‌شود.

  ب – اگر قدمت مالکیت شرط است، مالکیت یک قوم در سه هزار سال پیش را رها کنند و سرزمین‌هایی که تا همین دو سه قرن پیش متعلق به ایران بوده است [مانند: آذربایجان، بخشی ارمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، افغانستان، ... و سایر سرزمین‌هایی که همه «استان» بوده‌اند را به ایران برگردانند. حتی بحرین در زمان شاه از ایران گرفته شد. و اگر مایلند بسیار عقب‌تر روند، تا قسطنییه سابق را به ایران برگردانند. در میدان کلوسئو در شهر رم (پایتخت ایتالیا) بیل برد بزرگ و تاریخی‌ای نصب شده است که در آن محل اتصال مرز ایران و رم قدیم را نشان می‌دهد و سند محکمی است.

اگر قدمت مالکیت قدیمی و تاریخی شرط است، چرا سه هزار سال پیش؟ تا همین چند قرن ـ شاید کمتر از شش قرن پیش – امریکا متعلق به سرخ‌پوستان، آلمان استانی از اتریش و انگلیس متعلق به ایرلند بوده است. آیا حاضرند برگردانند یا این شرط فقط برای اسرائیل به منظور سلطه بر سرزمین‌های اسلامی است؟!

ج – اما راجع به خرید زمین‌ها نیز دروغ محض است. مگر چند هکتار مزرعه یا چند خانه را خریدند؟ به فرض که خریده باشند، مگر خرید چند ملک یا خانه، دلیل می‌شود که کشوری را تصاحب کنند و اتباع آن را اخراج و آواره کنند و خانه‌هایشان را ویران کنند و به جای آنها شهرک‌سازی کرده و آنها را به یهودی‌های مهاجر خودشان بدهند؟! مثل این است که بگوییم: اگر یهودی‌ها یا مسیحی‌ها (ارامنه) در چند شهر ایران چند خانه یا زمین خریده‌اند، حق دارند تجزیه طلبی کرده و ایران را به غیر ایران مبدل نموده و اتباعش را از کشور اخراج کنند؟!

اگر مالکیت چند ملک یا خانه، دلیل موجهی برای تجزیه طلبی و یا تصاحب کل یک کشور است، هم اکنون در ایالات متفاوت امریکا و هم چنین در کشورهای بزرگ اروپایی مانند: انگلیس، فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، ایتالیا و ...، محله‌های بسیاری وجود دارد که املاکش توسط مسلمین خریداری شده و کلاً منطقه مسلمان نشین است. آیا این مسلمانان اجازه دارند که منطقه‌ی خود را یک کشور جداگانه قلمداد کنند؟ یا اگر کمترین تحرکی در این زمینه نشان دهند، همگی قتل عام خواهد شد؟

وانگهی، اتباع فلسطین نیز از آسمان به آن سرزمین نیامده‌اند. بلکه همان مردم فلسطین هستند که در دوره‌ی حضرت ابراهیم (ع) به دین او و سپس به یهودیت و سپس به مسیحیت و سپس به اسلام گرویدند. آیا تغییر دین در یک ملت، دلیل موجهی است که مردمی از کشورهای دیگر بیایند و سرزمین آنها را غصب کنند؟! مگر در فلسطین چند نفر فلسطینی یهودی وجود دارد؟! بالاخره سرزمین فلسطین، متعلق به فلسطینی‌ها است، چه مسلمان باشند یا یهودی یا هر دین دیگری.

د – دولت غاصب اسرائیل در سرزمین فلسطین که متعلق به مردمش است و مردمش نیز اکثراً مسلمان هستند، به منظور ایجاد پایگاهی نظامی برای آمریکا جهت تسلط کامل بر منطقه و تأسیس خاورمیانه‌ای جدید به مرکزیت اسرائیل تشکیل شده است و مابقی همه بهانه است. حتی حکایت کاذب هولوکاست. در این حکایت دروغین بیان می‌شود که زمان هیتلر در آلمان یهودی‌ها را کشتند، سوزاندند، اخراج کردند ... و پس از جنگ فلسطین را به ازای غرامت به آنها دادند! خوب اگر چنین اتفاقی در آلمان افتاده، چرا یک استان آلمان را به یهودی‌ها ندادند؟!

پس مشهود و معلوم است که این ادعاها همه پوچ و جهت سرپوش گذاشتن بر اهداف تأسیس دولت اشغالگر اسرائیل در سرزمین‌های فلسطین است.

منبع:ایکس – شبهه


نوشته شده در شنبه 2 مهر 1390ساعت 02:19 ق.ظ توسط علی بخشی| نظرات ()
طبقه بندی: تاریخی و سیاسی شبهات 
برچسب ها: سرزمین فلسطین اسرائیل مالک

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin