تبلیغات
معارف اسلامی - پیام قربان تا غدیر

معارف اسلامی

پیام قربان تا غدیر این است كه تا از قربان‌گاه منیّت خویش نگذری، به اوج معرفت و جاودانگی نخواهی رسید.
پیام قربان تا غدیر این است كه مبدأ همه‌ی تحولات، انسان و شخصیت انسان است و تا خود را نساخته‌ایم و متحول نكرده‌ایم، انتظار تحول در دیگر ابعاد جامعه، از جمله در علوم انسانی، توهمی بیش نخواهد بود.
پیام قربان تا غدیر این است كه بدترین انحطاط و بزرگ‌ترین ستم بر خود و جامعه و مردم، عوام‌زدگی و عوام‌فریبی است.
پیام قربان تا غدیر این است كه نكند دیگران در عمل به آموزه‌های اسلام و تشیّع بر ما مدعیان پیشی گیرند و تناقض در گفتار و رفتار، ما را به تظاهری ریاكارانه بكشاند.
پیام قربان تا غدیر این است كه هیچ جامعه‌ای به درجه‌ی بندگی و عبودیت خدا نمی‌رسد مگر آن‌كه گوینده و شنونده در فضایی آرام و آزاد و منطقی، زمینه‌ی نظری و عملی را برای شنیدن و سنجش سخن‌ها و در نهایت، گزینش بهترین‌ها فراهم آورند.
پیام قربان تا غدیر این است كه به گفته‌ی آن عزیز سفركرده «بهشت را به بها دهند و به بهانه نمی‌دهند» و ادعای بزرگ لزوماً پاداشی گران در پی نخواهد داشت.
پیام قربان تا غدیر این است كه حق‌الناس و شخصیت و كرامت انسان را نمی‌توان و نباید به هیچ بهانه‌ای نادیده انگاشت و رفتار علی(ع) می‌گوید كه اگر در گوشه‌ای از این سرزمین، قطره‌ی اشكی به زمین ریزد یا آهی از سینه‌ای بر آسمان رود، باید ترسید و بر خود لرزید كه آن‌چه اثر می‌كند ناله‌ی مظلوم بی‌پناه است نه توپ و تانك و ناو و هواپیمای دشمن.
پیام قربان تا غدیر این است كه امروز ما مدعیان تشیّع به‌شدت و بیش از هر زمان دیگر نیازمند اصلاح و بازنگری و آسیب‌شناسی در گفتار و رفتار خویش هستیم.
پیام قربان تا غدیر این است كه هر جایگاه و قدرتی هرچند به‌ظاهر مستحكم، هرگاه پیوندی ژرف با آرمانی خدایی و مدارایی انسانی و گفتاری اندیشمندانه و رفتاری مهربانانه و خردمندانه نداشته باشد، دوام و استمراری نخواهد یافت و دیری نخواهد پایید كه زوال خواهد یافت و صاحب خود را به‌صورت به زمین خواهد كوفت و مایه‌ی پند و عبرت دیگران خواهد ساخت.
پیام قربان تا غدیر این است كه اگر حرفی برای گفتن و هنری برای عرضه و كاری برای انجام دادن نداری، با متهم كردن این و آن و تخریب دیگران و فرافكنی و غوغا و جنجال و لفاظی و توپ و تشر نخواهی توانست برای همیشه مردم را فریب دهی و نام نیك دیگران را از برابر دیده و اندیشه‌ی خلق پنهان سازی.
و سرانجام، پیام قربان تا غدیر این است:
روح بیدار و زنده‌ی تاریخ، به لاف و گزاف من و تو و این و آن كاری ندارد، خود، داوری خواهد كرد.
نوشته شده در جمعه 5 آبان 1391ساعت 12:26 ق.ظ توسط علی بخشی| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin